Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na co si dát pozor při výběru

Podle čeho si vybrat robotický vysavač

  • Prvním a nejdůležitějším kriteriem při výběru je, zda robotický vysavač při úklidu nenaráží do zdí a do nábytku. Pokud si vyberete vysavač, který se pohybuje pomocí nárazníků, tak počítejte s tím, že za nějaký čas budete mít na nábytku a zdech kolem místnosti tmavou šmouhu od špíny, která se usazuje na vysavači. Katastrofa to je v případě, že máte v bytě bílý nebo světlý nábytek. Nevěřte prodavačům, že jejich robotický vysavač to určitě nedělá. I když samotné nárazníky nešpiní, tak na vysavači se rychle usazuje prach a ten už se postará o hezké šmouhy na zdech a nábytku. Pokud tomu chtete předejít, znamená to každý den vysavač pečlivě vyčistit od prachu. Stejně tak dokáže robotický vysavač stěhovat po místnosti židli nebo velký květináč, s papírovou krabicí nebo něčím lehčím Vám bude vesele rejdit po místnosti.
  • Druhým důležitým kriteriem je objem nádoby na prach. Pokud je malá, znamená to každý den nádobu vysypat. Věřte tomu, že i v jedné místnosti se každý den najde dost prachu, aby malou nádobu začně zaplnil. V případě, že máte doma nějaké zvíře, psa nebo kočku, tak bude i velká nádoba za den plná chlupů. Pokud zůstane nádoba do dalšího vysávání plná, tak příští den vysavač pracuje zbytečně.
  • Třetím důležitým kriteriem je možnost jednoduchého vyjmutí všech základních dílů vysávací trasy (kartáčů, stíracích gum a nádoby na prach, případně koleček) a jejich snadného umytí od prachu pod tekoucí vodou. Pokud toto vysavač neumožňuje, tak rychle pryč od něj jinak čištěním vysavače strávíte hromadu času, který Vám měl ušetřit. Pozor, některé robotické vysavače dokonce mají v nádobě na prach ventilátor, na který nemůžete vodu použít vůbec.
  • Čtvrtým důležitým kriteriem je, jak jsou přístupná všechna kolečka. Jestli jsou v místnosti vlasy nebo chlupy, tak je stoprocentně najdete namotané na osičkách koleček. Pokud k osičkám není dobrý přístup, aby šly vlasy a chlupy rychle odstranit, tak Vás to bude stát buď čas s jejich odstraňováním nebo peníze za servis, protože se kolečka časem přestanou točit.